Jesteś tutaj: StartWspółpracaStrefa Straży PożarnejNiezwykłe spotkanie w Komendzie Wojewódzkiej

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Niezwykłe spotkanie w Komendzie Wojewódzkiej

„Dom w Łodzi” jest pierwszą i jedyną tego typu placówką w Polsce. Powstała w czerwcu 2007 roku po to, aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują bardziej niż ktokolwiek inny. Dom pomaga dzieciom, którym los odebrał nie tylko zdrowie, ale i miłość osób najbliższych. Jego celem jest stworzenie dzieciom choćby namiastki domu, w którym zaznają bliskości i miłości, a także otrzymają szansę na szczęśliwe i zdrowe życie. Dom Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi” zapewnia bezpieczeństwo i wychowanie dzieciom cierpiącym na przewlekłe schorzenia oraz umożliwia im prawidłowy rozwój w małej, ciepłej, prawie rodzinnej społeczności.

Także my, łódzcy strażacy jesteśmy z nimi od lat.

2 czerwca 2014 roku, z okazji Dnia Dziecka, zaprosiliśmy podopiecznych Domu wraz z opiekunami do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej, aby pokazać im, jak wygląda straż pożarna od wewnątrz. Dzieci spotkały się z Łódzkim Komendantem Wojewódzkim PSP w Łodzi, nadbrygadierem Andrzejem Witkowskim, jego zastępcami, bryg. Pawłem Stępniem i bryg. Mariuszem Koniecznym oraz kapelanem łódzkich strażaków, ks. bryg. Henrykiem Betlejem. Miały także niecodzienną okazję zasiąść w fotelu Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, zwiedzić Salę Tradycji Komendy Wojewódzkiej oraz Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa. Odwiedziły nas także pieski z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, z którymi dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Tradycyjnie największą atrakcją dla dzieci była wizyta w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej i wejście do samochodu pożarniczego, założenie hełmu i ekwipunku strażackiego oraz włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w pojazdach strażackich. Uśmiechom na twarzach dzieci nie było końca i oby tak było każdego dnia.

Wszystkiego dobrego, kochane dzieciaki, i do zobaczenia następnym razem!

Ostatnia modyfikacja wtorek, 03 czerwiec 2014 09:36
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo