Jesteś tutaj: StartWspółpracaStrefa Straży PożarnejDo końca świata i jeden dzień dłużej

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Do końca świata i jeden dzień dłużej

Emocjonujący i pełny atrakcji. Taki będzie 22. Finał WOŚP w Manufakturze. W programie między innymi podniebne spotkanie z gwiazdami na platformie Dinner in the Sky, pokazy służb mundurowych, prezentacje odrestaurowanych i zabytkowych aut, pokaz motocykli, walki rycerzy i tworzenie wielkiego serca z monet. To tylko kilka wybranych propozycji na niedzielę. Na scenie pojawią się także finaliści programu „Mam talent”, zespół Azja i Operate, a tuż po tradycyjnym wysłaniu „światełka do nieba” publiczność rozgrzeje zespół IRA. Tego dnia zjednoczymy siły, by wspólnie pomóc podopiecznym fundacji Jerzego Owsiaka.

Podniebne atrakcje za licytacje

Grillowany oscypek z żurawiną serwowany 50 metrów nad ziemią w towarzystwie muzyków z zespołu IRA lub laureatek konkursów piękności. Między innymi takie atrakcje czekają na zwycięzców aukcji internetowych prowadzonych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dinner in the Sky to platforma z ogromnym stołem, ważącym blisko siedem ton, unoszona za pomocą potężnego dźwigu na wysokość 50 metrów. 12 stycznia zabierze gości Manufaktury w podniebną podróż. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć panoramę Łodzi, spotkać się i porozmawiać na żywo z idolami z rockowego zespołu lub dwiema najpiękniejszymi Polkami. Wjazd na platformę można wygrać w aukcjach. Na zwycięzców czeka dziewięć podwójnych zaproszeń na każde spotkanie z gwiazdami. Najatrakcyjniejsze jednak będą bilety wstępu na platformę na godz. 20:00, na „światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni, który będzie można obejrzeć z wysokości 50 metrów. Internetowe aukcje już trwają, można je znaleźć pod adresem: www.aukcje.wosp.org.pl

Goście Manufaktury będą mogli również dołączyć do „Galerii Uśmiechniętych Łodzian”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy w oznaczonych miejscach wrzucić datek do puszki wolontariusza WOŚP i zapozować do zdjęcia. Fotografie wypełnią wielkie multimedialne serce wyświetlone na telebimie na rynku Manufaktury. Co godzinę Jury będzie typować „najpiękniejsze uśmiechy”, których autorzy/właściciele w nagrodę udadzą się w podniebną podróż na platformie Dinner in the Sky. Punkty fotograficzne będą zlokalizowane na rynku przy telebimie oraz wewnątrz galerii handlowej Manufaktury w wejściu głównym.

Historycznie i w mundurze

12 stycznia na rynku Manufaktury będzie można spotkać policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Granicznej oraz Izby Celnej. Podczas 22. Finału Orkiestry zobaczymy między innymi specjalistyczne pojazdy służbowe, w tym tak zwaną więźniarkę, radiowozy i wozy strażackie, motocykle i pojazdy zabytkowe. Będzie można również wziąć udział w konkursach dotyczących wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Straż pożarna pokaże, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Zaprezentuje również grupę ratownictwa specjalistycznego z psami. Natomiast na najmłodszych czekać będzie kucyk Straży Miejskiej. Ponadto kwestować będą grupy rekonstrukcyjne, w tym m.in. 13. Kompania Rozpoznawczo-Szturmowa Związku Polskich Spadochroniarzy, która przygotuje wystawę sprzętu i zdjęć poświęconą historii Batalionów Armii Krajowej, czy Jednostka Strzelecka 4008 Łódź, która przyrządzi grochówkę na kuchni polowej. Podczas 22. Finału WOŚP na rynku pojawią się także rycerze. Chętni będą mogli wziąć udział w walce na miecze.

Łódź akademicka dla WOŚP

Kwestować będą także studenci z Koła Naukowego Inwestor przy Uniwersytecie Łódzkim, którzy już po raz piąty stworzą ogromne serce z monet o najniższych nominałach. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na fundację Jerzego Owsiaka. Do tej pory zebrano w sumie ponad 72 tysiące PLN, na które składały się głównie monety jedno-, dwu- i pięciogroszowe. W tegorocznej edycji studenci wraz z gośćmi Manufaktury ułożą serce o powierzchni około 70 m2.

Prawdziwą gratkę dla fanów motoryzacji przygotowała Politechnika Łódzka. Goście Manufaktury zobaczą na rynku odrestaurowane mercedesy, Fiata 125p oraz kultową Nysę. Będzie można podziwiać także pokazy medyczne i ratownicze z udziałem strażaków i studentów z Koła Medycyny Ratunkowej i Katastrof Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. A tajniki pracy chemika zdradzi Studenckie Koło Chemików UŁ, które przygotuje pokazy pt. „Kolorowy Świat Chemii”.

Wesołe miasteczko, taniec i motocykle

Na rynku Manufaktury, od strony ulicy Zachodniej, czekać będzie wesołe miasteczko, a w nim m.in. karuzele i trampoliny dla dzieci oraz ogromne koło-karuzela Space Loop. Kolejne atrakcje będzie można znaleźć na terenie galerii handlowej Manufaktury. Dla dzieci wystąpi między innymi grupa artystyczna „Latające Babcie”. W zimowej scenerii pojawią się bajkowe postacie m.in. krasnoludek, smok, bałwanek i śnieżynka oraz dobra czarownica z magiczną miotłą. „Babcie” zaprezentują autorskie wiersze i opowiadania pt. „Wesoła zima”. Po zakończeniu spektaklu zaproszą widzów do licytacji autorskich książek m.in. „Latające bajki” i „Latające bajki - pomagajki”. Po występach Latających Babć, Capoeira Łódź zaprezentuje pokaz brazylijskiej sztuki walki, łączącej taniec i muzykę z elementami akrobatyki i samoobrony. Na spotkanie zaprasza też Teatr Arlekin, a po nim do tańca porwie nas Szkoła Tańca Salsa Project.

W galerii przy rotundzie będzie można również podziwiać jednoślady – zgierski Klub Motocyklowy „Czarne Orły” i Kongres Polskich Klubów Motocyklowych zaprezentują motocykle Harley Davidson, a grupa Berserkers zaprosi wszystkich na biwak. Natomiast na rynku będzie można obejrzeć z bliska motocykl żużlowy z Klubu Sportowego „Orzeł” i porozmawiać z mistrzem rajdowym Joanną Madej.

Rozgrzewka przed finałem

W niedzielę gości Manufaktury rozgrzeje m.in. gorąca góralska kwaśnica podana prosto z gigantycznego, opalanego dębowym drewnem, kotła o pojemności niemal trzech tysięcy litrów. Rozgrzewkę zapewnią również koncerty. Dla uczestników 22. Finału Orkiestry zagrają m.in. Marcin Czerwiński z zespołem Azja i zespół Operate, łączący śpiew operowy z popem, techno i rockiem. Wystąpią także finaliści programu „Mam Talent” – Steamlove oraz Bartek Grzanek.

Tradycyjnie tuż przed godziną 20:00 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprasza na rynek Manufaktury, by, jak co roku, wysłać „światełko do nieba”. Podczas pokazu pojawi się również podniebny „anioł”, sypiący z nieba złoty deszcz. Po zakończeniu spektaklu fajerwerków na głównej scenie zagra gwiazda wieczoru – Artur Gadowski z zespołem IRA.

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Manufakturze rozpocznie się w niedzielę o godz. 10:00 i potrwa do 21:00. W tym roku pod hasłem „NA RATUNEK”, bo pieniądze zebrane w ramach 22. Finału zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dziecięcej medycyny ratunkowej oraz opiekę medyczną seniorów.Fundacja WOŚP zakupi m.in. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia najmłodszych pacjentów, aparaty RTG oraz wyposażenie niezbędne dla najbardziej potrzebujących oddziałów geriatrii.

Ostatnia modyfikacja środa, 22 styczeń 2014 10:23
Oceń artykuł
(7 głosy)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo