Jesteś tutaj: StartPoradniaZdrowieCzas na warzywne smakołyki

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Czas na warzywne smakołyki

Wczesne lato to doskonały czas na warzywne smakołyki. Co prawda dzieci zazwyczaj chętniej sięgają po owoce, ale to właśnie latem najłatwiej je namówić do zjedzenia świeżej rzodkiewki, ogórka albo sałaty. Zmień dietę swojego dziecka z programem Porcja Pozytywnej Energii.

By zachęcić dzieci do jedzenia warzyw, możemy zabrać je na działkę bądź do przydomowego ogródka i opowiedzieć im o wybranych okazach. Pomidor, ogórek czy marchewka w swoich naturalnym otoczeniu na pewno zostaną pozytywnie zapamiętane przez dzieci, a przysłowiowe pierwsze lody zostaną przełamane.

Zapraszajmy dzieci do wspólnego komponowania pysznych wiosennych sałatek. Taka praca nie stwarza dla nich zagrożeń pod warunkiem, ale że dostarczymy im produkty już pokrojone. Dzieci z powodzeniem mogą płukać i szarpać sałatę, mieszać jej składniki oraz sosy. Jeśli pozwolimy im na przygotowanie własnych kompozycji, na pewno będą z tego dumne, a rodzinna misa z sałatą stanie się centralnym punktem rodzinnych posiłków.

Warzywa są cennym źródłem witamin, wielu mikroelementów oraz błonnika, który usprawnia proces trawienia. Do tego pięknie pachną i doskonale smakują. Dietetycy zalecają, by warzywa i owoce spożywać 5 razy dziennie. Pamiętajmy o tym, by warzywa były codziennym składnikiem diety najmłodszych – szczególnie w okresie letnim, kiedy są dostępne w ogromnej różnorodności i pod dostatkiem.

Porcja Pozytywnej Energii to program edukacyjny skierowany do nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim dzieci. Jego celem jest promocja zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość wśród dzieci w wieku szkolnym.

Ostatnia modyfikacja piątek, 05 wrzesień 2014 08:33
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo