Jesteś tutaj: StartPoradniaWażne informacjeDOKUMENTY PODRÓŻNE DZIECKA

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

DOKUMENTY PODRÓŻNE DZIECKA

Powoli zaczynamy planować nasze wakacyjne wyjazdy i prędzej, czy później staniemy oko w oko z formalnościami, których musimy dopełnić, jeśli udajemy się z dzieckiem poza granice naszego kraju

Podróż z maluszkiem poza terytorium Polski oznacza konieczność wyrobienia stosownych dokumentów dla niego.

Jeśli podróżujemy w granicach Unii Europejskiej, możemy złożyć wniosek w odpowiedniej Delegaturze UMŁ o wydanie tymczasowego dowodu osobistego dla dziecka, ważnego przez okres 5 lat. Wniosek musi być złożony w obecności obojga rodziców, a należy do niego dołączyć odpis aktu urodzenia dziecka oraz jego 2 fotografie z lewego półprofilu, z widocznym lewym uchem.

Na dokument będziemy oczekiwać około 4 tygodni, a nowością od tego roku jest to, że otrzymamy go bezpłatnie.

Inną możliwością podróżowania z dzieckiem jest wpisanie go do paszportu ojca lub matki (za zgodą drugiego rodzica). Oczywiście wpisanie także musi odbyć się urzędowo, tzn. w tym celu wybieramy się do Wydziału Paszportów i dopełniamy odpowiednich formalności.

Jeśli zdecydujemy się na wyrobienie dziecku indywidualnego paszportu, mamy najwięcej możliwości podróżowania z nim, bo praktycznie cały świat stoi przed nami wówczas otworem. Nie zmienia to faktu, że są to dokumenty tymczasowe i należy pamiętać o ich częstszej aktualizacji, niż w przypadku dokumentów dla osób pełnoletnich.

Ostatnia modyfikacja środa, 21 grudzień 2016 09:29
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
Więcej w tej kategorii: « TELEPRACA CHRZEST »
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo