Jesteś tutaj: StartPoradniaPielęgnacjaPielęgnacja strefy intymnej u dzieci

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Pielęgnacja strefy intymnej u dzieci

Problem zrównoważonej higieny intymnej u dzieci jest nadal tematem, wokół którego pozostaje wiele niejasności. Z tej przyczyny ekspert marki Mustela®, lekarz pediatra dokładnie tłumaczy dlaczego pielęgnacja strefy intymnej jest tak ważna i jak odpowiednio powinniśmy dbać o ciało najmłodszych.

 

U dziewczynek, zwłaszcza przed okresem pokwitania, prawie 75% zachorowań zgłaszanych ginekologowi stanowią zapalenia w okolicy intymnej. Budowa anatomiczna narządów płciowych u dzieci powoduje, że podatność na rozwój infekcji jest większa. Dodatkowo u dziewczynek niskie stężenie estrogenów wpływa na wrażliwość błony śluzowej pochwy na czynniki drażniące i zakaźne. Najczęstszymi czynnikami wywołujacymi te podrażnienia są: brak staranności w dbaniu o higienę osobistą oraz podatność na infekcje powodowane przez niektóre drobnoustroje.

Troska o miejsca intymne oraz nauka dobrych nawyków od najmłodszych lat może uchronić nasze dzieci przed nieprzyjemnymi skutkami podrażnień. Mustela® proponuje Nowość: STELATRIA® Ochronny żel do mycia, który idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji, gwarantując kompleksową ochronę. 

Mustela® STELATRIA® Ochronny żel do mycia zapewnia odpowiednią ochronę okolicy intymnej dziewczynek i chłopców. Sprawdza się również przy pielęgnacji skóry podrażnionej, łagodząc objawy świądu czy pieczenia. Innowacyjny kompleks aktywnych oligoelementów: Miedź - Cynk - Mangan stymuluje odnowę komórkową i przyspiesza proces naprawy tkanek. Opatentowany składnik naturalnego pochodzenia: BioEcolia® działa biostymulująco na florę saprofityczną, zapewniając właściwe pH, przez co zmniejsza ryzyko infekcji wtórnej. Praktyczny aplikator ułatwia dzieciom samodzielną pielęgnację.

Ostatnia modyfikacja wtorek, 10 wrzesień 2013 11:17
Oceń artykuł
(0 głosy)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo