Jesteś tutaj: StartPoradniaPielęgnacjaSzczęśliwa mama

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Szczęśliwa mama

Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego jak bardzo kochamy nasze dzieci, musimy przyznać, że czasami dają nam w kość. 24 godzinna opieka nad „słodkim” maleństwem wymaga wiele cierpliwości i doskonałej kondycji fizycznej, aby podołać codziennym obowiązkom. Nie jesteśmy jednak wielofunkcyjnymi cyborgami i od czasu do czasu należy nam się chwila dłuższego odpoczynku, aby podładować akumulatory i tym samym być jeszcze lepszą…mamą.

Matka Polka

W polskim społeczeństwie od dawna funkcjonuje stereotypowy wizerunek „matki polki”, która nie tylko wychowuje dzieci, ale również wykonuje samodzielnie wszystkie prace domowe; sprząta, pierze, gotuje. W dzisiejszych czasach przed kobietami stanęło dodatkowe wyzwanie, mają nie tylko wypełniać wszystkie obowiązki domowe, ale również chodzić do pracy i zarabiać, aby podnieść standard życia rodziny. Przeważnie możliwość wyrwania się z domu i spędzenia dnia w pracy jest dla kobiety rodzajem ucieczki od domowego kieratu, co nie zmienia faktu, że po powrocie z pracy musi nadrobić wszystkie domowe zaległości, co powoduje, że tak naprawdę przeciętna kobieta realizująca się zawodowo i prowadząca dom, pracuje na dwa etaty. Taki natłok obowiązków i stresu źle wpływa na naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Wieczny pośpiech i zmęczenie sprawia, że kobieta nie ma już zwyczajnie siły żeby aktywnie i z pełnym zaangażowaniem spędzać czas z dzieckiem, wymyślając mu coraz to nowsze atrakcje. Gdzie w takim razie szukać pomocy?

Grunt to rodzinka?

Wiele kobiet deklaruje, że rodzina jest dla nich głównym źródłem radości i satysfakcji z życia, oraz że nie wyobraża sobie spędzania np. wolnego czasu samotnie. Nikt nie jest jednak w stanie wytrzymać tak dużego obciążenia obowiązkami przez dłuższy czas bez przerwy na odpoczynek i regenerację. Spróbujmy zmienić nasze przyzwyczajenia i spędzić choć raz na jakiś czas jeden weekend bez dzieci, pracy, żadnych obowiązków. W domu nie możemy na taki komfort liczyć, bo nawet jeżeli dzieci spędzą weekend u babci, istnieje ryzyko że zamiast odpoczywać, przeznaczymy ten czas na gruntowne porządki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd.

Miejsca znane i nieznane

Mazury? Morze? Góry? A może coś całkiem nowego? W Polsce wciąż jest wiele pięknych, a mało znanych miejsc wartych odkrycia. Jeżeli chcemy spędzić weekend w ciszy i spokoju, w otoczeniu natury możemy się udać na przykład w kierunku Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie nie opuści nas uczucie, jakby czas płynął w zwolnionym tempie. Tereny Bolimowskiego Parku Krajobrazowego to idealne miejsce na długie wyprawy w okolice pięknie zadrzewionego dorzecza rzeki Rawki. Spacery podczas których możemy spotkać np. łosia oraz poczuć zapach lasu zmotywują nas do działania i dodadzą sił.

Niedaleko parku znajduje się klinika Nowy Dwór, w której możemy się zatrzymać na weekend. Bogata oferta pokoi pozwoli nam wybrać najbardziej dla nas dogodny. Możemy również skorzystać z zabiegów, dzięki którym ból pleców przejdzie w mgnieniu oka. Wszystkie mamy dźwigające na co dzień swoje pociechy z pewnością docenią zalety profesjonalnego masażu, o działaniu odprężającym, relaksującym i przeciwbólowym, zmniejszającym napięcie skórne i mięśniowe.  Przebywając w Nowym Dworze będziemy mieć możliwość zrelaksowania się, nasze troski odejdą w kąt i wreszcie zaznamy spokoju, którego każda mama niezależnie od wieku potrzebuje. Pobyt w klinice można połączyć z pieszymi lub rowerowymi wycieczkami po okolicy, które wszystkim amatorom dzikiej przyrody dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Cisza, spokój, błogie lenistwo…i uśmiech na twarzy. Czyż nie tak wygląda szczęście? A szczęśliwa mama, to przecież szczęśliwe dziecko.

Więcej informacji o klinice można znaleźć tutaj

Ostatnia modyfikacja wtorek, 10 wrzesień 2013 11:19
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo