Jesteś tutaj: StartCzytelnia„Parauszek i Przyjaciele” wraca na ekrany TV!

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

„Parauszek i Przyjaciele” wraca na ekrany TV!

Nowy serial łódzkiego Se-ma-fora o przygodach pluszowego zajączka Parauszka i jego kolorowych przyjaciół wraca na ekrany TV. Twórcy „Misia Uszatka” czy „Przygód Misia Colargola” dowiedli, że Parauszek jest godnym następcą bohaterów kultowych dobranocek. Druga seria już 1 kwietnia zagości na antenie MiniMini+.

Kolejny sezon przynosi równie ciekawe przygody małych bohaterów. Zasada pozostaje ta sama - mały Parauszek, dziewczynka – zajączek Usia, Łoś Łopatek, Miś Benek, Bóbr Klepek, Sroka Madzia, Wiewiórka Kitka, Lis Fredek i Wilk Waldek z Naszego Lasu przeżywają rozmaite perypetie pod okiem mądrej i dorosłej Sowy Uhu. W każdym odcinku mierzą się z nowym zadaniem, odkrywają tajemnice otaczającej ich rzeczywistości oraz uczą się tego - jak być dobrym przyjacielem. Swoje problemy rozwiązują tak, by dziecięcy widzowie odnaleźli właściwe dla siebie wzorce.  Przewodnikiem dla maluszków jest doświadczona Sowa, która wprowadza w każdą przygodę, radzi i komentuje, kończąc historię pouczającą puentą.   

Wykonany w niezwykle malowniczej i plastycznej technice animacji poklatkowej serial cieszy oko starannością wykonania. Dodatkowo – w drugiej serii pojawiają się nowe lokalizacje oraz gościnni bohaterowie.  Utrzymana we współczesnej konwencji tematyka łączy pełne ciepła i humoru opowieści o codziennych problemach z dziecięcym światem zabaw. Zwierzątka odgrywają przedstawienie teatralne, sprzątają las, organizują konkurs piosenki, bawią się w Indian i wybierają wodza czy wreszcie malują pisanki w odcinku wielkanocnym.

Pierwsze 13 odcinków miało swoją premierę we wrześniu 2013 w najpopularniejszej stacji skierowanej do dzieci przedszkolnych MiniMini+. Jak się okazało, dzielny i przedsiębiorczy zajączek podbił serca polskich przedszkolaków. Serial cieszył się niesłabnącą oglądalnością, przekraczającą średnią oglądalność stacji. Do końca stycznia 2014 roku co najmniej jeden odcinek serialu obejrzało 3,4 miliona widzów. W listopadzie sześć odcinków pojawiło się w Multikinach w całej Polsce. W marcu zdecydowano się na powtórzenie projekcji z kolejną szóstką. W listopadzie i grudniu ukazały się płyty DVD z serialem, na maj 2014 planowane są kolejne.

- Chcieliśmy, by nasze dzieci miały swoich polskich, dziecięcych bohaterów, tak jak my mieliśmy Uszatka, Filemona czy Colargola. Cieszymy się, że „Parauszek” zyskuje coraz większą popularność, bo oznacza to, że osiągnęliśmy swój cel, a nasze produkcje w niczym nie ustępują zagranicznym serialom – podsumowuje Zbigniew Żmudzki, prezes łódzkiego studia.

I rzeczywiście. „Parauszek i Przyjaciele” zyskał sympatyków nie tylko w Polsce. Globalnymi prawami do dwudziestu sześciu odcinków serialu zaopiekował się koncern Zodiak Kids, światowy lider rozrywki dziecięcej. Po pierwszych rozmowach z nadawcami wiadomo już, że „Parauszek” będzie miał dwie jesienne premiery za granicą: w szkockiej telewizji BBC Alba oraz czeskiej - Ceska Televize.

Studio Se-ma-for już przygotowuje się do produkcji trzeciej serii przygód Parauszka i Przyjaciół. Jeśli Polski Instytut Sztuki Filmowej zdecyduje się na dofinansowanie, zdjęcia ruszą już w maju. Oznacza to, ze wiosną 2015 sympatyczni przyjaciele znów zawitają w domach polskich dzieci z kolejnymi przygodami.

W stacji MiniMini+ serial będzie emitowany 1 kwietnia od poniedziałku do soboty o 11:40 i od poniedziałku do piątku o 17:25. Premiera płyt DVD zapowiadana jest na 16 maja.

 

Ostatnia modyfikacja poniedziałek, 31 marzec 2014 12:32
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo