Jesteś tutaj: StartInformator miejskiSklepy & centra handloweWyjątkowa atrakcja dla dzieci w CH Tulipan

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Wyjątkowa atrakcja dla dzieci w CH Tulipan

Dnia 6 lutego 2015 r. (piątek) w Centrum Handlowym Tulipan rusza interaktywna wystawa objazdowa „Umysł Przyłapany”. Eksponaty ze słynnego Centrum Nauki Kopernik, łączące w wyjątkowy sposób naukę z zabawą, będzie można dotknąć, sprawdzić oraz przetestować  do końca weekendu, czyli do 8 lutego 2015 r. (niedziela). Każdy kto chce się dowiedzieć, jak umysł oszukuje nasze zmysły, może zobaczyć wystawę zupełnie za darmo.

Centrum Nauki Kopernik zaprojektowało niezwykłą ekspozycję „Umysł przyłapany”. Wyjątkowa wystawa 15 ekspozycji pozwoli nie tylko dzieciom i młodzieży odkryć zaskakujące zdolności ludzkiego mózgu, ale także dorosłym umożliwi znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich od wielu lat pytanie. Czy rzeczywistość jest na pewno taka, jaką postrzegamy? Klienci Centrum Handlowego Tulipan będą mieli możliwość nauczyć się m.in. odczytywania prostych słów zapisanych alfabetem Braille’a, zbudują wieżę z klocków w okularach przesłaniających prawą i lewą stronę, zmierzą się z echem własnych słów czy spróbują zasiąść na krześle z wbitymi gęsto gwoździami. Samodzielne przeprowadzenie eksperymentów pobudzi ciekawość niejednego klienta Centrum Handlowego. Testując interaktywne eksponaty przekonają się, że z natłoku informacji mózg selekcjonuje i wybiera te najistotniejsze, łatwo ulegając przy tym emocjom.

„Umysł Przyłapany”, wystawa zorganizowana przez największe w Polsce centrum nauki, to świetny sposób na aktywną rozrywkę podczas ferii zimowych.

Godziny otwarcia wystawy: 

  • 6 lutego: 12.00 – 20.00
  • 7 lutego: 10.00 – 19.00
  • 8 lutego: 11.00 – 18.00  
Ostatnia modyfikacja poniedziałek, 09 luty 2015 11:44
Oceń artykuł
(3 głosy)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo