Jesteś tutaj: StartInformator miejskiSklepy & centra handloweKolorowa i wesoła jesień w Porcie Łódź Junior

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Kolorowa i wesoła jesień w Porcie Łódź Junior

„W czasie deszczu dzieci się nudzą”- śpiewała Barbara Kraftówna w Kabarecie Starszych Panów. Najmłodsi, którzy w październiku będą regularnie odwiedzać Port Łódź Junior nie mają szans na monotonię. Najbliższy miesiąc wypełnią im kreatywne zabawy, oparte o typowe dla jesieni wesołe, dziecięce aktywności. Kasztanowe ludziki, biżuteria z jarzębiny, projektowanie własnego parasola i kolorowych straganów z jesiennymi warzywami i owocami – oto niektóre zabawy, których mogą spodziewać się najmłodsi bywalcy Portu Łódź Junior.

Powitanie Pani Jesieni

W pierwszym tygodniu października (1-8.10) dzieci będą witać najbardziej kolorową porę roku. Różnorodność zabaw plastycznych, związanych z bogactwem barw oraz dostępnością kasztanów i żołędzi zaktywizuje każdego malucha. Dzieci zaprojektują suknię dla Pani Jesieni i namalują jej portret, a jesienne rebusy, łamigłówki i krzyżówki dodatkowo pobudzą ich wyobraźnię.

Jesień w lesie

O tej porze roku Port Łódź Junior zaprasza na obowiązkową wycieczkę do lasu. Od 9 do 16 października dzieci skupią się na temacie życia leśnych zwierząt i ich przygotowaniach do pory zimowej. Co robią wiewiórki w porze jesiennej, a jak do chłodnych dni szykują się niedźwiedzie? Zabawy ruchowe i gry z pewnością pomogą poznać zwyczaje zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Jesień to także obfite grzybobrania. Pogadanki edukacyjne pozwolą najmłodszym zapamiętać zasady odróżniania grzybów jadalnych od tych zagrażających życiu i zdrowiu.

Zdrowie jest najważniejsze

Chłodniejsze dni sprzyjają częstym przeziębieniom, dlatego dzieci dowiedzą się co robić, aby nie chorować. Kalosze, parasole i ciepłe swetry to nieodłączne atrybuty każdego, kto troszczy się o własne zdrowie. Zabawy ruchowe i plastyczne, nawiązujące do tego tematu, z pewnością pomogą maluchom utrwalić prawidłowe nawyki. Chowanie zdrowych witamin do słoików i spiżarki to kolejny temat zabaw, który zdominuje tydzień od 17 do 24 października. Dzieci dowiedzą się wtedy jak przygotowywać pyszne przetwory. Z kolei w sobotę - 18 października najmłodsi będą celebrować Dzień Listonosza. Tego dnia maluchy zgłębią zasady pisania i adresowania listów, a także poznają tajniki pracy w tym zawodzie.

Gry na jesienne szarugi

Ostatni tydzień października w Porcie Łódź Junior będzie przeglądem najciekawszych zabaw ruchowych, które bawią, uczą i potrafią aktywizować ruchowo całe rodziny. Każde dziecko powinno poznać grę w „Ciepło-zimno”, „Głuchy telefon” czy „Rolnik sam w dolinie”. Znajomość tych popularnych gier umili dzieciom i rodzicom długie, jesienne dni. Z kolei 31 października Port Łódź Junior zaprosi wszystkie dzieci na halloweenową dyskotekę połączoną z wesołymi i zupełnie niestrasznymi zabawami.

Ostatnia modyfikacja środa, 12 listopad 2014 17:17
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo