Jesteś tutaj: StartInformator miejskiPlace & sale zabawPalmiarnia

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Palmiarnia

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego zaprasza do niezwykłej przygody z różnymi gatunkami roślin

1. Znane i nieznane egzotyczne rośliny jadalne.

Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z roślinami, których owoce, liście, kwiaty i inne elementy są przez człowieka wykorzystywane w żywieniu. W czasie spaceru po Palmiarni, dzieci będą miały za zadanie odszukać znane im owoce. Przy wszystkich pokazanych podczas zajęć roślinach przeprowadzona będzie krótka pogadanka. Pod koniec zajęć dzieci otrzymają karty pracy. Ich zadaniem będzie pokolorowanie schematycznych konturów poznanych na zajęciach owoców.

2. Przedziwny świat roślin

Celem zajęć jest przedstawienie dzieciom jak przedziwnie i różnorodnie mogą być zbudowane rośliny. W czasie zajęć dzieci poznają podstawy budowy roślin oraz poznają przykłady różnorodnych przystosowań do warunków środowiska. Pod koniec zajęć dzieci otrzymają karty pracy. Ich zadaniem będzie pokolorowanie schematycznych konturów poznanych na zajęciach specyficznych roślin (kaktus, palma daktylowa, dzbanecznik i inne).

3. Kolorowy świat tropików

Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z mnogością barw, jakie mogą napotkać poznając świat roślin tropikalnych. W czasie spaceru po Palmiarni, dzieci będą miały za zadanie zaobserwować najbarwniejsze i najbardziej niezwykłe kwiaty, owoce, liście. Dowiedzą się, dlaczego rośliny wykształcają kolorowe pędy. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymają karty pracy, w których pokolorują poznane rośliny.

4. Zielona zima

W czasie wędrówki po Palmiarni zwrócona zostanie uwaga dzieci na to, że choć w Polsce zimą wegetacja zanika, to jednak w wielu miejscach na ziemi zjawisko to nie występuje. Wprowadzona zostanie tematyka strefowości klimatu i roślinności na Ziemi.

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego

90-329 Łódź, ul. Piłsudskiego 61 (Park Źródliska I) tel. 042 674 96 65

http://www.botaniczny.lodz.pl/palmiarnia.html     

 

Ostatnia modyfikacja czwartek, 05 wrzesień 2013 10:08
Oceń artykuł
(0 głosy)

Podobne elementy

:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo