Jesteś tutaj: StartInformator miejskiKina, teatry & muzeaMuzeum Fabryki zaprasza na Weekendowy Dzień Dziecka

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Muzeum Fabryki zaprasza na Weekendowy Dzień Dziecka

Już w najbliższy weekend (30-31.05.2015 w godzinach 11.00-19.00) w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Muzeum Fabryki przygotowało dla najmłodszych gości moc atrakcji.

W sobotę na godzinę 12.00 zapraszamy do wspólnego czytania książek o tematyce łódzkiej. Będzie to okazja by przybliżyć najmłodszym najciekawsze pozycje książkowe i niezwykłych bohaterów. W programie czytanie fragmentów następujących książek :

  • „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”– niezwykła książka autorstwa Pani Agnieszki Frączek
  • „Tuwimowo”- Zbiór wierszy najlepszych polskich poetów i poetek dla dzieci.
  • A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta”- arcyciekawa opowieść o rodzinie Scheiblerów autorstwa Pani Grażyny Bąkiewicz

W sobotę na godzinę 17.00 zapraszamy na wernisaż prac łódzkiej artystki Alicji Brzostowskiej, która zaprezentuje nam obrazy dzieci. Będą to obrazy przedstawiające dzieci rodziny i znajomych artystki a także dzieci przypadkowo spotkane na ulicy w różnych momentach życia- w czasie zabawy, snu,szczęśliwe, zamyślone. 

W niedzielę o godzinie 12.00 zapraszamy dzieci na warsztaty artystyczne „Zwierzęta w łódzkiej architekturze” z Karoliną Kołodziej. ( zapisy u prowadzącej 507 701 061).

Podczas zajęć przyjrzymy się zdobieniom łódzkich budynków. Skoncentrujemy się na motywach zwierzęcych i roślinnych, omówimy ich symbolikę. Uczestnicy dowiedzą się, czego pilnowały smoki i lwy, a także m.in. dlaczego na budynku banku odnajdziemy byka. . Dzieci samodzielnie przygotują ekozwierzaki: pszczołę, pawia lub lwa.

Przez cały weekend dzieci z rodzinami zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie „Mały odkrywca fabryki”. „Mały odkrywca fabryki”(dla rodzin i dzieci poniżej 7 lat)- to oferta przygotowana specjalnie dla najmłodszych odkrywców Łodzi i ich opiekunów. W czasie zwiedzania Muzeum uczestnicy rozwiązują zagadki. Na wszystkich uczestników czekają nagrody. Zabawa odbywa się w grupach kilkuosobowych.

Wszystkie dzieci odwiedzają w weekend Muzeum Fabryki bezpłatnie. Udział dzieci we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Zapraszamy! 

30-31.05.2015 w godzinach 11.00-19.00.  Muzeum Fabryki,ul. Drewnowska 58, 91-002 Łódź, 42 664 92 93,   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Ostatnia modyfikacja poniedziałek, 01 czerwiec 2015 11:18
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo