Jesteś tutaj: StartInformator miejskiEdukacja & warsztaty1000 PIERWSZYCH DNI DLA ZDROWIA

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

1000 PIERWSZYCH DNI DLA ZDROWIA

Zapraszamy na BEZPŁATNE warsztaty dla mam - "ZDROWY MALUCH I FIT MAMA!"

WYDARZENIE: „1000 pierwszych dni dla zdrowia” – warsztaty tematyczne oraz ruchowe „fit mama”
DATA: 16 czerwca 2015 r., godz. 11:00 – 13:00
MIEJSCE: Szkoła Tańca LEJDISSTUDIO OPEN SPACE, ul. Lipowa 15/17, Łódź
ORGANIZATOR: Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana oraz LEJDISSTUDIO

Pierwszych 1000 dni (tzn. okres ciąży i pierwsze lata życia dziecka) to wyjątkowy czas, w którym mamy realny wpływ na jakość życia dziecka teraz i w przyszłości. Dziś już wiemy, że właściwe żywienie ma ogromny wpływ na programowanie zdrowia najmłodszych teraz oraz na kolejne lata. To, w jaki sposób żywią się przyszłe mamy oraz to, co później podają swoim maluchom wpływa na ich zdrowie w dorosłym życiu.

Jeżeli jakość oraz ilość posiłków jest nieodpowiednia, może to prowadzić do trwałych zmian w procesach metabolicznych. Takie postępowanie może zwiększać u dziecka predyspozycję np. do otyłości, cukrzycy lub choroby wieńcowej w późniejszym okresie życia.

Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana jest jedną z 23 organizacji, która jako Partner realizuje działania w ramach programu „1000 pierwszych dni dla zdrowa”, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów dzieci do 3. roku życia.

Organizatorem konkursu grantowego jest Fundacja NUTRICIA. Działania podejmowane przez Bank Żywności w Łodzi, w ramach realizacji projektu, są skierowane przede wszystkim do podopiecznych organizacji współpracujących z Fundacją. 16 czerwca o godzinie 11.00 w LEJDIS STUDIO Open Space w Łodzi odbędzie się spotkanie, podczas którego dietetyk Katarzyna Siuda przedstawi najważniejsze aspekty dotyczące żywienia dzieci do lat 3. Poruszona zostanie również problematyka związana z żywieniem kobiet w ciąży.

Po części teoretycznej uczestnicy spotkania wezmą udział w zajęciach ruchowych „fit mama”. Spotkanie skierowane jest do młodych matek, kobiet w ciąży i kobiet planujących ciążę.

Zapisy na warsztaty:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule: 1000dni_warsztaty
Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp BEZPŁATNY 

Ostatnia modyfikacja poniedziałek, 07 wrzesień 2015 21:14
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
:

Najczęściej czytane

Społeczność

demo